První neformální setkání 27. 4. 2013

Při projektu Inspirace pracujeme s dětmi, mládeží a mladými dospělými v mnoha různých směrech. Jedním z nich je i snaha inspirovat známými a úspěšnými osobnostmi, které měly podobnou životní cestu anebo pochází z obdobného sociokulturního prostředí. Tímto chceme namotivovat děti a mladé lidi vyrůstající v dětských domovech anebo v domech na půl cesty úspěchem lidí, kteří prošli podobnými životními etapami a dokázali se ve společnosti a v práci prosadit. Za tímto účelem se nám podařilo oslovit triatlonistu Tomáše Slavatu a ve spolupráci s ním jsme zorganizovali první ze tří plánovaných neformálních setkání. Setkání proběhlo 27. 4. 2013 v Městském divadle ve Zlíně.

Průběh dne sestával z motivační besedy dětí s Tomášem Slavatou, kdy Tomáš vyprávěl svůj příběh, jak se postupně stal tím, kým je dnes a co pro to musel udělat. Následně probíhala diskuze dětí s Tomášem zaměřená na tématiku čím/kým chtějí ony samy být, jakou chtějí vykonávat v budoucnu profesi, jak je důležité pracovat a co jim to přinese z pohledu samostatnosti, finančního zabezpečení, seberealizace, hrdosti na sebe, na to, co umí a dokážou. Další diskutované otázky byly, co musí pro to udělat a co dělají již dnes. Kde vidí překážky a jak je budou překonávat, proč to, co nyní nebo v minulosti začaly, posléze nedokončily. Tématika besedy se rovněž dotýkala toho, z jakého sociokulturního prostředí se děti dostaly do dětského domova a jak je to ovlivnilo na cestě na sobě pracovat.

V rámci doprovodného programu prvního neformálního setkání se děti za komentáře moderátora Pavla Vacka podívaly do všech prostor Městského divadla ve Zlíně a během toho měly možnost volně individuálně diskutovat s Tomášem Slavatou i samotným moderátorem. Dále také dostaly možnost ukázat, co v nich je (tanec, rytmické umění, povyprávět o úspěších) a mohly tak zároveň samy motivovat ostatní méně aktivní vrstevníky vlastním příkladem.

Akce se zúčastnily děti a mládež ze Základní školy a Dětského domova Prostějov, Dětského domova, Základní školy a Praktické školy Valašské Klobouky, Dětského domova a Školní jídelny Hranice, Dětského domova a Základní školy Liptál a Dětského domova Vizovice.

Děkujeme Tomáši Slavatovi za jeho přínosnou spolupráci a energii, kterou dětem nejen v rámci projektu Inspirace věnuje. Děkujeme Pavlu Vackovi za provázení celým dnem a Městskému divadlu ve Zlíně za spolupráci. Těšíme se na další společné aktivity!

 

 

Projekt se zkráceným názvem "Inspirace" realizujeme za pomoci finančních prostředků ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR. Reg. číslo projektu: CZ.1.04/5.1.01/77.00179.

Fotogalerie: První neformální setkání 27. 4. 2013

Bookmaker betfair Bonus review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Germany bookmaker b.artbetting.de review by ArtBetting.de

Bookmaker Greece BET365 review by ArtBetting.gr

Back to top